Iedere privacy officer weet het: een organisatie moet transparant communiceren aan haar doelgroep. In onze sector gaat het dan meestal over collega's en studenten. In de praktijk blijkt dat transparant schrijven nogal een uitdaging is. Veel privacyprofessionals hebben een juridische achtergrond en dat zit met regelmaat in de weg als je iets begrijpelijk wilt opschrijven. Maar het kan wél.
In dit artikel help ik je op weg met tips en tools.
Laten we het hebben over de term ‘eigenaarschap’ en daarmee stoppen als je eigenlijk gewoon verantwoordelijkheid of iets anders bedoelt.
Ik kan binnen dit thema mooi twee thema’s aanstippen die ik vaak tegenkom.
1. Eigenaar zijn van persoonsgegevens, binnen Europa kan dit nu nog niet en is het onwenselijk.
2. Mensen die de term eigenaarschap te pas en te onpas gebruiken, maar daarmee nooit eigendom en een bijbehorende eigenaar bedoelen.
Lees vooral ook mee als je geen jurist bent.
Als je wilt bijblijven op het vakgebied privacy en gegevensbescherming is het heel fijn om te weten wat experts zeggen. Maar wie moet je nu eigenlijk volgen?